Güvenli Alışveriş

3D Secure Akbank tarafından sunulan, İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemeler için daha güvenli alışveriş olanağı sağlayan ve Visa/Mastercard tarafından desteklenen bir hizmettir.

Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları bulunan e-ticaret işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.

Bu hizmeti sunan sanal mağazalarda, kartınızın başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için kendi oluşturduğunuz ve dilediğiniz an tekrar belirleyebileceğiniz şifrenin kullanımı ile sistemin güvenliği sağlanmaktadır. İnternet üzerinden güvenli bir alışveriş yapmak istiyorsanız, Güvenli Alışveriş Platformu'na bir kez kayıt olmanız yeterli!

Güvenli Alışveriş Platformu'na Kayıt Nasıl Yapılır ?

Güvenli Alışveriş Platformu'na kayıt olmak için VERIFIED by VISA veya MasterCard SecureCode seçeneklerinden, kartınızın türüne göre ( MasterCard/Visa) biri seçilir.

Gerekli kart bilgileri sorularak kart sahibi doğrulaması yapılmasının ardından kullanıcı, kendi 3D Secure şifresini kendi oluşturup kayıt işlemini tamamlar.

Tekrar alışveriş yaptığınız web sitesine döndüğünüzde işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 3D Secure şifrenizi dilediğiniz an aynı yolla değiştirebilirsiniz.

Üçüncü şahıslar tarafından 3D Secure şifrenizin talep edilmesi durumunda 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak bizlere ulaşmanızı rica ederiz.