Sıkça Sorulan Sorular

 

Ekstreniz Hakkında

İstersem döviz ekstre alabilir miyim?

Evet. Bunun için 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilir veya Akbank İnternet'ten talep edebilirsiniz.


Ekstrem e-mail ile de gönderilebilir mi?

Evet. 444 25 25'i arayarak veya Akbank İnternet'i ziyaret ederek e-mail adresinizi güncelleyebilir, e-mail ile ekstre talebinde bulunabilirsiniz. E-mail adresiniz güncelse Akbank’a kayıtlı cep telefonunuzdan “E” yazıp 4566’ya göndererek de tüm kredi kartı ekstrelerinizin sadece e-mail ile gelmesini sağlayabilirsiniz.


Döviz ekstre tipimi değiştirebilir miyim?

Yurt dışında kredi kartları ile yapılan harcamalar talebinize göre TL, USD veya Euro olarak hesap özetine yansıtılır. Yurtdışında yabancı para cinsinden yapılan nakit kullanımlar ise hesap özeti seçimine bakılmaksızın Türk Lirası olarak ekstrelenecektir. Hesap özeti seçimi TL ise veya TL olarak ekstrelenecek nakit kullanımlarda; para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan harcamalar ilgili kredi kartı döviz işlemleri çevrim kuru uygulanarak önce USD’ye çevrilir, USD işlemler ise Banka’ya yansıtıldığı tarihteki ilgili kredi kartı döviz işlemleri çevrim kuru uygulanarak TL olarak, hesap özeti seçimi USD ise; para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan harcamalar ilgili kredi kartı döviz işlemleri çevrim kuru uygulanarak USD olarak, hesap özeti seçimi Euro ise; USD ve USD dışında yapılan işlemlerin USD karşılığı Akbank gişe satış döviz kuru ile önce TL’ye çevrilir, sonra ilgili kredi kartı döviz işlemleri çevrim kuru uygulanarak Euro; Hesap Özeti seçimi USD/Euro ise; USD işlemler USD olarak, EURO işlemler EURO olarak, USD ve EURO olmayan işlemler ilgili kredi kartı döviz işlemleri çevrim kuru uygulanarak USD olarak hesap özetine yansıtılır. Akbank Kredi Kartı Döviz Çevrim Kur’u hesaplamalarına buradan ulaşabilirsiniz.


Ekstrem elime geç ulaşıyor/ulaşmıyor. Gecikmeye girmemek için borcumu nasıl takip edebilirim?

444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi veya Akbank İnternet'ten iletişim adresinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca, ekstrenize Juzdan, Akbank Mobil ve Akbank Internet kanallarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Anında Dijitalden Kullanım Hakkında

Anında dijital kullanım sağlayan karta nasıl başvurabilirim?

Juzdan, Akbank Mobil, Akbank İnternet, ve bu sayfada yer alan hemen başvur butonundan başvurabilirsiniz. Başvurunuzu tamamlamadan önce “Anında dijital kullanım” tercihini işaretlemeyi unutmayın.

Web sayfanızdan başvuru yaptım, başka yapmam gereken ne var?

Başvuru sonrası sözleşmenizi Akbank mobil uygulamasından onaylamanız gerekmektedir. Onaylamamanız durumunda, kartınızı ilk kez kullanmak için kart teslimini beklemeniz gerekecektir.

Kartımı internet harcamalarında hemen kullanmak için ne yapmalıyım?

İnternet alışveriş limitinizi güvenliğiniz için 0 TL olarak ayarlanmıştır, alışveriş öncesi güncellemeyi unutmayın.

Mobil ödeme yaptım, internet alışveriş limitim azalır mı?

İnternet alışveriş limitiniz, sadece internetten yaptığınız alışverişlerde kullanılır. Mobil ödemeleriniz, bu limiti azaltmaz.

Kart tesliminde adresime gelen kurye sözleşme imzalatacak mı?

Hayır, sözleşmelerinizi dijital ortamda onayladığınız için kurye sadece yeni kartınızı teslim edecektir.

Adresime gelen kartta numara yazmıyor, numarama nasıl bakabilirim?

Kart bilgilerinizi; kartınız teslim olmadan önce Juzdan, Akbank mobil ve teslim olduktan sonra ek olarak Akbank İnternet kanalından bakabilirsiniz.

Adresime gelen kartı teslim alamadım, sorun olur mu?

Axess ayrıcalıklarından kesintisiz faydalanmaya devam etmek için; en kısa sürede kartınızı teslim almanız gerekmektedir.

Anında Dijitalden Kullanım sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mobil Ödeme

Hızlı, Kolay ve Temassız Mobil Ödeme nasıl yapabilirim?

Mobil temassız ödeme(NFC) ve QR ile ödeme yapabilmeniz için telefonunuza önce Juzdan yüklemeniz gerekiyor.
Mobil Ödeme sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Chip-para Kullanımı

Axess’inizi kullanarak kazandığınız chip-para kartınızın üzerindeki çipte tutulur. Axess’inizle birlikte dilediğiniz Axess Üye İşyerine gidip, herhangi bir harcama yaptığınızda çipiniz üzerinde birikmiş chip-para'larınızı da dilediğiniz oranda harcayabilirsiniz.

Limit İşlemleri Hakkında

Müşteri Limiti Nedir?

Müşteri limiti, birden fazla Akbank kredi kartınız olması durumunda, kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilmeniz için tanımlanan yeni limit yapısıdır. Müşteri kullanılabilir limitiniz, müşteri limitinizden sahip olduğunuz Akbank kredi kartlarınız ile yaptığınız işlem tutarları düşülerek hesaplanır. Örneğin:

Müşteri limitiniz: 4.000 TL
Axess Visa Kart limitiniz: 4.000 TL
Axess MasterCard Kart limitiniz: 3.000 TL ise;
Axess MasterCard ile 3.000 TL harcama yaptığınızda Axess Visa ile harcama yapmak için 1.000 TL limitiniz kalacaktır.

Müşteri limitimi ve kart limitlerimi nereden öğrenebilirim?

Müşteri limitinizi ve kartlarınıza tanımlanan limitleri Akbank Internet ve Mobil’den, Juzdan'dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden öğrenebilirsiniz.

Kart limitleriniz, kartınızın size ulaştırıldığı zarfta ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır.

Axess kredi kartı borcumu ödediğim zaman müşteri limitim etkilenecek mi?

Kredi kartı için ödeme yaptığınızda, müşteri limitiniz ödediğiniz tutar kadar kullanıma açılacaktır.

Müşteri limitimi nasıl artırabilirim?

Müşteri limitiniz, sahip olduğunuz kartlardan en yüksek limitli olan kartın limitine eşittir. Dolayısıyla bu kartınız için limit artışı talep ettiğinizde müşteri limitiniz de otomatik olarak artar.
* Ortak limite sahip olacak kart türleri tüm bireysel Akbank kredi kartlarıdır.

Axess kartımın limitini nasıl artırabilirim?

Kredi kartı limitinizi dilediğiniz zaman Akbank Internet ve Mobil’den, Juzdan'dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden arttırabilirsiniz. Ayrıca, SMS ile limit artırım talebinde bulunmak için LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 4566’ya SMS gönderebilirsiniz. (Örnek SMS: LIMIT 1234 1300 3000) Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, size konu ile ilgili bilgi verilecek ve uygun bulunması durumunda, kredi kartı limitiniz yükseltilecektir.

Dilerseniz, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Nakit avans limitim nasıl belirleniyor ve nasıl kullanabilirim?

Nakit avans limitiniz, size tanınan toplam kredi limitinizin belirli bir yüzdesidir. Size tanımlanan nakit avans limiti ölçüsünde, Axess kartınızla, Akbank ATM'lerinden, yurtiçindeki tüm ATM'lerden ve Akbank Şubeleri'nden nakit avans çekebilir, Akbank İnternet'ten kredi kartınızdan vadesiz hesabınıza para transferi yapabilirsiniz. Belirlenen limiti nakit avans çekimlerinde kullanmazsanız bu limiti alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.

Chip-para kazandığımda, kullanılabilir limitimde bir değişiklik olur mu?

Alışverişlerinizde chip-para kazandığınızda ya da chip-para kullandığınızda, kredi limitinizde bir değişim olmaz. Fakat kazandığınız chip-para'lar, üye firmalarımızda limitinize ek olarak kullanılabilir. Örneğin aldığınız ürünün bir miktarını, chip-para ile kalan tutarı ise kredi kartınızla ödediğinizde, kullanılabilir limitiniz sadece kredi kartı ile ödediğiniz tutar kadar düşer.

Axess’iniz ayrı bir yurtdışı limiti var mı?

TL limitinizi, aynı zamanda yurtdışı limiti olarak da kullanabilirsiniz.

Nakit İhtiyaçlarınız

Nakit ihtiyacımı kredi kartımla karşılayabilir miyim?

Evet, nakit ihtiyacınızın büyüklüğüne göre Nakit Avans, Taksitli Avans ve Hızlı Para ürünleriyle acil para ihtiyacınızı tüm ATM'lerden,444 25 25 Müşteri İletişim Merkezinden ya da Akbank İnternet'ten anında karşılayabilirsiniz.

Nakit Avans nedir?

Nakit Avans, günlük nakit ihtiyaçlarınız için kredi kartınızdan kullanılabilir nakit avans limitiniz dahilinde nakit para çekebileceğiniz bir hizmettir.Nakit avansınızı tüm Akbank ATM’lerinden, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’nden, Akbank İnternet’ten, Akbank Mobil’den, Akbank Şubeler’den ya da diğer tüm ATM’lerden çekebilirsiniz.

Taksitli Avans nedir?

Kredi kartınızdan nakit para çekerek 3 ile 9 ay arasında taksitle ödeyebileceğiniz bir hizmettir. Taksitli Avans'ınızı Akbank ATM’lerinde, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank İnternet'ten, Akbank Mobil’den, ve tüm Akbank şubelerinden, kullanabilirsiniz. Taksitli Avans'ınız, vadesiz mevduat hesabınıza aktarıldıktan sonra paranızı Akbank Kart ile ATM'lerden veya en yakın şubeden çekebilirsiniz.

 

Fatura Ödeme Talimatları

Turkcell faturam için kredi kartımdan otomatik ödeme talimatı verdiğim zaman bu nakit avans işlemi olarak mı yoksa normal harcama olarak mı kartıma yansıyacak?

Normal bir harcama işlemi gibi yansıyacaktır.

Kredi kartımdan fatura talimatı verdiğimde ücret kesiyor musunuz?

Kredi kartından talimatlı olarak yapılan fatura ödemeleri için(Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Superonline faturaları hariç) faturanın ödenme tarihinden hesap kesim tarihine kadar aylık fatura ödeme faizi uygulanır.

Fatura talimatlarımı nereden verebilirim?

444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank İnternet'ten, Akbank Mobil’den veya Akbank Şubeleri'nden abone numaranız ile talimatınızı verebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Artı taksit ve erteleme kampanyalarından alınan ücretle ilgili detaylı bir bilgi alabilir miyim?

Axess üye iş yerlerinde, kasalarda ödeme alınması sırasında, POS cihazı üzerinden “Artı taksit / erteleme istiyorum” seçildiğinde 3,20 TL ücret ilk ekstreye yansıtılır. artı taksit ve erteleme işlemlerinin her ikisinden ücret ayrı alınır. Eğer hem artı taksit hem de erteleme işleminden faydalanılıyorsa iki adet ücret kesilecek ilk ekstreye yansıtılır. Ücret alınan işlemin iadesinin yapılacağı durumda ise, iadenin ilk taksiti ile birlikte ücret iadesi de karta yansıyacaktır. İade kısmi olursa, iade tutarı/satış tutarı oranında ücret iadesi karta yansıtılır.

BodyCard Kart Koruma Planı nedir?

Sizin veya aile fertlerinizden herhangi birinin cüzdanının kaybolması ya da çalınması durumunda tüm bankaları aramak yerine dünyanın her yerinden sadece Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak çok kısa bir sürede tüm kredi ve banka kartlarınızın sizin adınıza kapatılmasını sağlıyoruz. Ayrıca bu numarayı aradığınız andan itibaren kredi kartlarınızdan oluşacak harcama riskini geriye dönük 3.000 TL, toplamda 50.000 TL harcama ile teminat altına alıyoruz.

İşsizlik Sigortası nedir? Nasıl başvurabilirim?

444 25 25'i arayarak; ayda sadece 1 TL'den* başlayan primlerle tüm Akbank kredi kartı borçlarınızı sigorta ettirebilirsiniz.

Başka banka kartlarındaki borçlarımı Axess kartıma aktarabilir miyim?

Kredi kartı borçlarınızı uygun faiz oranıyla Axess kartınıza aktarabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Akbank Şubeleri'nden, Akbank İnternet'ten ya da 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, diğer banka kredi kartı borçlarınızı Axess’inizde toplayabilir, 6-12 ay arası vadelerle taksitle ödeyebilirsiniz. Kullanılabilir limit dahilinde en az 200 TL, en fazla 20.000 TL borç tutarı transfer edilebilir.

Taksit İste nedir, nasıl yararlanabilirim?

Axess’inizle yaptığınız 50 TL ve üzeri herhangi bir peşin harcamanızı 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi veya Akbank İnternet'i aracılığıyla 18 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Erteleme İste nedir, nasıl yararlanabilirim?

50 TL ve üzeri peşin veya taksitli alışverişlerinizi 3 aya kadar uygun koşullarla Akbank İnternet ve 444 25 25 Telefon Şubesi’nden erteleyebilirsiniz.

Taksitli işlemlerime taksit ekleyebilir miyim?

Ek Taksit hizmetiyle, 50 TL ve üzeri faizsiz taksitli harcamalarınıza hesap kesim tarihinden önce Akbank Mobil’e, Akbank İnternet’e girerek veya 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak taksit ekleyebilirsiniz.

 

Hemen Başvur
Hemen Başvura Tıkla