Erteleme İste

Şimdi alıp, istediği zaman ödemek isteyenler için 

İster taksitli, ister peşin alın, ödemesini sonraki aylara bırakın.

Free ile yapacağınız alışverişinizden sonra Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS’de yer alan kodu 5990’a gönderin, Axess Mobil'e, Akbank Direkt İnternet'e ya da Akbank Direkt Mobil’e giriş yapın veya 444 25 25 Akbank Telefon Şubesini arayın, 50 TL ve üzeri alışverişlerinizin ödemesini 3 aya kadar erteleyin.


Erteleme İste Peşin Faizini Hesaplayın

Tutar : TL
Erteleme Ay Sayısı
 Ay
Peşin Faiz Ödenecek Toplam Tutar
Peşin Faiz Tablosu (BSMV ve KKDF hariç)
Ay Sayısı Peşin Faiz
1 Ay %3,11
2 Ay %4,12
3 Ay %5,10

Örnek Hesaplama Tablosu

Harcama Tutarı Erteleme Ay Sayısı Peşin Faiz Tutarı
500 TL 1 18,66 TL
1.000 TL 1 37,32 TL
500 TL 2 24,72 TL
1.000 TL 2 49,44 TL
500 TL 3 30,60 TL
1.000 TL 3 61,20 TL

Peşin faiz tutarına KKDF ve BSMV dahildir.

Detaylar

 • Axess üye işyeri olsun olmasın 50 TL ve üzeri peşin veya taksitli alışverişlerinizi, hesap kesim tarihinden önce ;
  • Axess Mobil’e giriş yaptıktan sonra Kartlar>Dönem İçi>Taksit/Erteleme İste adımından,
  • www.akbank.com Akbank Direkt İnternet’e giriş yaptıktan sonra Kartlarım > Taksit/Erteleme İste adımından,
  • Akbank Direkt Mobil’e giriş yaptıktan sonra Kredi Kartı İşlemleri> Taksit/Erteleme İste adımından,
  • 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ni arayarak erteleyebilirsiniz.
 • Erteleme İste hizmetinden ücret alınmamaktadır.
 • Peşin faiz , ertelenen tutar üzerinden aşağıdaki oranlarla hesaplanır ve kesilecek ilk ekstreye yansıtılır.
 • Peşin faiz, vergi ve fon hariç, ertelenen tutarın 1 ay erteleme için %3,11; 2 ay için %4,12; 3 ay için %5,10’udur.
 • Alışverişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.
 • Sadece TL ekstreler yararlanabilmektedir.
 • Ertelenmek istenilen işlemin dönem içinde olması, yani henüz ekstreleşmemiş olması gerekmektedir.
 • Daha önceden erteleme yapılmış bir işlem veya Taksit İste hizmeti ile taksitlendirilmiş bir işlem için erteleme yapılamaz.
 • Erteleme İste talebinizi ilk hesap kesim tarihinize kadar iptal edebilirsiniz. Bu durumda peşin faiz iade edilir.
 • Hesap kesim tarihinden sonra yapılacak iptal taleplerinde peşin faiz iade edilmez.
 • Erteleme İste’ye konu harcama işleminin üye işyerinden iptal edilmesi halinde Erteleme İste işlemleri otomatik iptal olmamaktadır. İşlem iptalleri ve erken ödemeleri için Banka’nın Telefon Şubesi’ne ayrıca bilgi ve talimat vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde, Erteleme İste ile ötelenen harcamalar vade tarihlerinde kredi kartı ekstresine yansıtılmaya devam edecektir.
 • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi bireysel ve ticari kredi kartları için on iki ayı geçemez. Bu süre bireysel kredi kartları için; elektronik eşya alımlarında üç ay, kuyumla ilgili harcamalarda (Basılı ve külçe halinde olmayan altın ürünleri) dört ay, tablet alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, yurt dışına ilişkin havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, fiyatı üç bin Türk Lirasına kadar olan televizyon alımlarında, sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde ve yurt içine ilişkin havayolları ve konaklama ile ilgili harcamalarda dokuz ay olarak uygulanır. Bireysel kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum (Basılı ve külçe altın), telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
 • Alışverişten sonra Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS’de veya e-postada yer alan kodu 5990'a SMS göndererek alışverişinizin ödemesini erteleyebilirsiniz. Erteleme işlemi, belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Akbank tarafından erteleme bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır. Katılım için gönderilen SMS’ler; operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar. Kampanyaya 5990’a kısa mesaj gönderen tüm operator aboneleri katılabilir.
 • Alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olmasının sorumluluğu iş yerine aittir.