EFT / Havale

Kira, aidat, okul taksidi gibi hesabınızdan EFT veya Havale ile gerçekleştirdiğiniz tüm ödemelerinizi Axess kredi kartınızla da yapabilirsiniz.

Üstelik her ay düzenli olarak yaptığınız ödemeleriniz için Axess'le Düzenli Ödeme talimatı vererek takip derdinden de kurtulursunuz.

Axess'inizle anlık veya düzenli tüm EFT ve Havale işlemlerinizi Akbank İnternet'e girerek, Akbank Şube'leri ya da 444 25 25 Akbank Telefon Şube'sinden yapabilirsiniz.

Detaylar

  • Kredi kartı ile anlık ve düzenli EFT ve Havale hizmetinden Axess, Wings, Axess Üniversiteli asıl kart sahipleri yararlanabilirler
  • Anlık ve düzenli EFT ve Havale talimatı Akbank İnternet, Akbank Şube'leri ve 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezinden verilebilir.
  • Kredi kartından yapılan talimatlı EFT ve Havale işlemlerinde, transfer yapılan tutarın KKDF ve BSMV hariç %1,00’i kadar işlem ücreti ve kanal/tutar bazlı değişen EFT/Havale masrafı tahsil edilir.
  • Kredi kartından yapılan anlık EFT ve Havale işlemlerinde, transfer yapılan tutarın KKDF ve BSMV hariç %1,00’i kadar işlem ücreti ve kanal/tutar bazlı değişen EFT/Havale masrafı tahsil edilir.
  • EFT ücreti, işlem tutarının 1.000 TL ve altında olması hâlinde mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemler ile düzenli ödemelerde 1,14 TL’yi, ATM’den yapılan işlemlerde 2,29 TL’yi, diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 5,73 TL’yi geçemez. Bu tutar, 1.000 TL ile 50.000 TL arasında olması hâlinde bu sınırlar sırasıyla 2,29 TL, 5,73 TL ve 11,46 TL olarak, işlem tutarının 50.000 TL üzerinde olması durumunda ise 28,65 TL, 57,30 TL ve 114,60 TL olarak uygulanır. EFT sisteminin resmi kapanış saatinden en erken 90 dakika önce olmak kaydıyla kuruluş ile finansal tüketici arasındaki sözleşmede geç işlemler olarak belirlenen EFT işlemlerinde anılan sınırlar yüzde elli artırımlı olarak uygulanır. Havale işlemlerinde ise uygulanacak azami ücretler EFT işlemleri için belirtilen ayrımlara tabi olarak ilgili ücretlerin yarısı oranında uygulanır.
  • Kredi kartı kullanılabilir limitinizin %100'ü kadar EFT veya Havale işlemi yapılabilir.
  • Kredi kartından EFT ve Havale işlemlerinde chip-para kazanımı sağlanmamaktadır.

EFT-Havale Ücreti Hesaplayın*

 
Tutar
Transfer Tipi
Kanal
Anlık/Talimatlı
İşlem Ücreti (Tutar) TL
**BSMV,KKDF hariçtir.
Hemen Başvur
Hemen Başvura Tıkla