Güvenli Alışveriş Platformu

3D Secure/GO Güvenli Öde Akbank tarafından sunulan, İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemeler için daha güvenli alışveriş olanağı sağlayan ve Visa/Mastercard/BKM tarafından desteklenen bir hizmettir.

Verified by Visa®, MasterCard® SecureCode™ ve Go Güvenli Öde logoları bulunan e-ticaret işyerlerinden yapılan alışverişler Visa, MasterCard ve BKM güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.

Bu hizmeti sunan sanal mağazalarda, kartınızın başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için her işlemde farklı şifre oluşturma yoluyla sistemin güvenliği sağlanmaktadır. İnternet üzerinden güvenli bir alışveriş yapmak istiyorsanız, Güvenli Alışveriş Platformu'na bir kez kayıt olmanız yeterli!

Güvenli Alışveriş Platformu'nun size sunduğu avantajlar;

 • Kayıt olurken belirlediğiniz cep telefonunuza SMS ile gönderilecek şifre, her alışverişte değişeceğinden şifrenizin başkaları tarafından öğrenilme imkanı kalmamıştır.
 • Şifreniz her seferinde SMS ile gönderileceğinden sizin de yeni bir şifre ezberleme derdiniz ortadan kalkmıştır.

Güvenli Alışveriş Platformu'na Kayıt Nasıl Yapılır ?

Güvenli Alışveriş Platformu'na kayıt olmak için VERIFIED by VISA veya MasterCard SecureCode veya “Go Güvenli Öde" seçeneklerinden, kartınızın türüne göre ( MasterCard/Visa/Troy) biri seçilir.

Ödeme esnasında şifre girişi için açılacak pencerenin, Akbank tarafından açıldığını anlamanız için, SMS göndereceğimiz cep telefonu numaranızı ekranda * işareti ile şifreli görebileceksiniz. Bu numaranın görünen rakamları sizin telefonunuzun rakamlarından farklı ise işlemi yapmaya son vermelisiniz. İşlem akışı şöyle olacaktır;

 • Alışveriş yaptığınız web adresindeki sepetinizin ödemesi için kart bilgilerini firmaya ait ödeme sayfasına giriniz.
 • İşlemin yapıldığı sanal mağaza Güvenli Alışveriş Platformuna (3D Secure/ GO Güvenli Öde) üye ise, Akbank şifrenizi gireceğiniz ekranı bir pencere olarak ekranınızda gösterecektir.
 • "Akbank" ve "Verified By Visa" , “Mastercard SecureCode” veya Go Güvenli Öde “ logolarını göreceğiniz ekranın Akbank tarafından hazırlandığını şifrenizi gönderdiğimiz telefon numaranızın belirli rakamlarını da bu ekranda göstereceğimiz için kolayca anlayabilirsiniz.
 • Tüm bu işlemler sırasında bankamız tarafından tek kullanımlık şifreniz SMS ile cep telefonunuza çoktan gönderilmiş olacaktır.
 • Şifrenizi girdiğinizde ise Akbank tarafından kimliğiniz doğrulanarak işlemin sizin tarafınızdan yapıldığı onaylanacak ve açılan pencere otomatik olarak kapanacaktır.
 • Tekrar alışveriş yaptığınız web sitesine döndüğünüzde işlemine kalan yerden devam edebilirsiniz.

GÜVENLİK UYARILARI:

 • Alışveriş yaptığınız web adresindeki sepetinizin ödemesi için kart bilgilerini firmaya ait ödeme sayfasına giriniz.
 • Cep telefonunuza gelen 3D Secure/ GO Güvenli Öde şifresinin hangi işlem için gönderildiği kontrol edilmelidir.
 • 3D Secure/GO Güvenli Öde şifresi tek kullanımlık olup, yalnızca yapılan işleme özel olarak gönderilmektedir.
 • 3D Secure/GO Güvenli Öde şifresi yalnızca tarafınızdan işlem yapılmakta olan web sayfasında anlık olarak kullanılmalıdır.
 • 3D Secure/ GO Güvenli Öde şifresi kişiye özel gizli bir bilgi olup, Banka personeli dahil hiç kimseyle sözlü veya yazılı olarak paylaşılmamalıdır.
 • Telefon veya e-posta yolu ile talimat verilerek yapılan işlemlerde tarafınızdan 3D Secure/ GO Güvenli Öde uygulaması şifresi istenmez.

Akbank olarak İnternet ortamında banka veya bireysel kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemlerde güvenliğinizin artması amacı ile 3D Secure/ GO Güvenli Öde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Üçüncü şahıslar tarafından 3D Secure/ GO Güvenli Öde şifrenizin talep edilmesi durumunda 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

Hemen Başvur
Hemen Başvura Tıkla