EFT / Havale

Artık işyeri kirası, aidat gibi birçok ödemenizi Axess Kobi ile yapabilirsiniz.Axess Kobi ödemelerinizi sizin için yapar, vereceğiniz düzenli ödeme talimatı ile takip eder.

Hemen size en yakın Akbank Şube'sine giderek ya da 444 25 25’i arayarak, Axess Kobi ile Düzenli veya Anlık EFT\HAVALE talimatı verebilirsiniz.

Detaylar

  • Anlık ve düzenli EFT ve Havale talimatı Akbank İnternet, Akbank Şube'leri ve 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezinden verilebilir.
  • Kredi kartından yapılan anlık ve talimatlı EFT ve Havale işlemleri için yapılan işlemin %1’i ve kanal/tutar bazlı değişen EFT/Havale masrafı tahsil edilir. Ücrete BSMV dahil değildir.
  • EFT ücreti, işlem tutarının 1.000 TL ve altında olması hâlinde mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemler ile düzenli ödemelerde 1 TL’yi, ATM’den yapılan işlemlerde 2 TL’yi, diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 5 TL’yi geçemez. Bu tutarın 1.000 TL ile 50.000 TL arasında olması hâlinde bu sınırlar sırasıyla 2 TL, 5 TL ve 10 TL olarak, işlem tutarının 50.000 TL üzerinde olması durumunda ise 25 TL, 50 TL ve 100 TL olarak uygulanır. Merkez Bankası Ödeme Sistemlerinin resmi kapanış saatinden en erken 90 dakika önce olmak kaydıyla kuruluş ile finansal tüketici arasındaki sözleşmede geç işlemler olarak belirlenen EFT işlemlerinde anılan sınırlar yüzde elli artırımlı olarak uygulanır. Havale işlemlerinde ise uygulanacak azami ücretler EFT işlemleri için belirtilen ayrımlara tabi olarak ilgili ücretlerin yarısı oranında uygulanır.
  • Kredi kartı kullanılabilir limitinizin %100'ü kadar EFT veya Havale işlemi yapılabilir.
  • Kredi kartından EFT ve Havale işlemlerinde chip-para kazanımı sağlanmamaktadır.

EFT-Havale Ücreti Hesaplayın*

 
Tutar
Transfer Tipi
Kanal
Anlık/Talimatlı
İşlem Ücreti (Tutar) TL
**BSMV,KKDF hariçtir.