Ekstre Böldür

Axess'le Ekstre Böldür'ün, ekstra rahat edin.


Ekstrenizin kalan borcunu 2 veya 3 taksite bölün, rahat rahat ödeyin, alışveriş yaparken taksit yaptırmayı dert etmeyin.

 

Taksit Tutarı’nızı Hesaplayın

 
Tutar
Vade
 
Aylık Taksit Tutarı
Aylık Akdi Faiz Oranı: %
* Aylık taksit tutarına KKDF ve BSMV dahildir.
** Ekstre Böldür işlemi yapılan ekstre borcu içerisinde henüz ödenmemiş faiz tutarı mevcutsa, bu faizlere yeniden Ekstre Böldür işlemi kapsamında faiz hesaplanmamaktadır. Bu faizler ekstreye yeni yansıyacak Ekstre Böldür taksitlerinin üzerine eşit olarak (faizsiz) eklenecektir.


Detaylar

 • Ekstre Böldür hizmetinden hesap kesim tarihiniz ile son ödeme tarihiniz arasında, Axess, Wings, Free ve Axess exi26 kartlarınıza ait son kesilen ekstreniz için faydalanabilirsiniz.
 • Taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı üzerinden aylık %1,79 (BSMV ve KKDF hariç) vade farkı alınır.
 • 100 TL ile 20.000 TL arasındaki kalan ekstre borcunuzu 2 ve 3 taksit seçenekleriyle;
 • Akbank Direkt İnternet’e giriş yaparak, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak taksitlendirebilirsiniz.
 • Sadece TL ekstreniz için taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Yasal mevzuat gereği, ekstre borcunuzun içinde yer alan telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki gibi herhangi bir mal ve hizmet içermeyen ürün alımları ile; 2 aydan fazla taksitlendirilmiş kuyum harcamalarınız, 4 aydan fazla taksitlendirilmiş elektrik-elektronik eşya ve bilgisayar harcamalarınız, 7 aydan fazla taksitlendirilmiş havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarınız, sağlık ürünü alımlarınız, kulüp ve derneklere yapılan ödemeleriniz ve vergi ödemeleriniz ile bu sektörler dışında kalıp 10 aydan fazla taksitlendirilmiş veya ertelenmiş alışveriş veya nakit çekim işlemleriniz için yeniden taksitlendirme yapamazsınız. Belirtilen harcamalarınız toplamı asgari ödemenizden fazla ise bu harcamalarınız toplamı kadar, düşük ise asgari ödeme tutarı kadar ödeme yaptıktan sonra Ekstre Böldür’den yararlanabilirsiniz.
 • Ödeme yapmanız gereken tutarı; Akbank Direkt İnternet, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi veya size gönderilecek SMS’den öğrenebilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatınız varsa, Ekstre Böldür talebinde bulunduğunuzdan o ay için talimatınız gerçekleşmeyecektir.
 • Taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı ve vade farkı kart limitinizden düşecektir.
 • Ekstre Böldür talebinizi son ödeme tarihinizden önce 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak iptal edebilirsiniz.
 • Ekstre Böldür talebinizden sonra kartınıza ödeme yapmaya devam edebilirsiniz. Taksitlendirilecek ekstre tutarı, son ödeme tarihinizden 1 gün sonra kalan borcunuz üzerinden tekrar hesaplanacaktır.
 • Ekstre Böldür talebinde bulunabilmeniz için gecikme veya takip statüsünde olmamanız gerekmektedir.
 • Ekstre Böldür işlemi yapılan kartınız için, son Ekstre Böldür taksidi ekstrenize yansıyıp bu ekstrenin son ödeme tarihi geçene kadar yeniden Ekstre Böldür işlemi yapılamamaktadır.
 • Ekstreniz kesildikten sonra, son ödeme tarihinize kadar Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS’de yer alan kodu 5990'a göndererek taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Taksitlendirme işlemi, belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Akbank tarafından taksitlendirilme bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır. SMS tutarı, KDV ve ÖİV dahil olmak üzere; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için 0,65TL olarak ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar. Kampanyaya 5990’a kısa mesaj gönderen tüm operator aboneleri katılabilir.
 • Alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olmasının sorumluluğu iş yerine aittir.
 • Akbank T.A.Ş. kampanyayı durdurma ve değiştirme hakkını saklı tutar.