Taksit İste

Peşin harcamalarını taksitlendirebilmek isteyenlere Axess Business ile Taksit İsteme imkanı sunuyoruz.

Taksit İste hizmeti ile peşin harcamalarınızı sonradan 18 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Taksit İste hizmetinden yararlanmak için Akbank Kurumsal Telefon Şubesi’ni arayabilir veya Akbank İnternet Kurumsal ya da Akbank Mobil Kurumsal üzerinden işlem yapabilirsiniz.Taksit İste

Taksit Sayısı (Vade) Aylık Net Faiz Oranı* İşlem Ücreti (BSMV hariç)
2-18 Ay %4,25 %0,00

* Bu oranlara BSMV dahil değildir.

Detaylar

  • Taksit İste hizmetinden yararlanmak için ekstre kesim tarihinize kadar başvurmanız gerekmektedir. Ekstre kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında bu işlem yapılamamaktadır.
  • Taksit iste hizmeti, minimum 50 TL ve üzeri peşin harcamalar için geçerlidir.
  • Taksit İste ücretlendirmesi BSMV hariç olarak yukarıdaki gibi yapılmaktadır.
  • Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda , son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari tutar üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan anapara tutarı üzerinden akdi faiz oranı işletilecektir.
  • Taksit İste işlemlerinde vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksit ödemesinde bulunulabilir veya borçların tamamı erken ödenebilir. Bu durumda erken ödenen miktara ve gün sayısına göre faiz ve diğer maliyet unsurlarına ilişkin indirim yapılır. Erken ödeme için Akbank Şube’leri veya Müşteri İletişim Merkezi kanallarından erken/kısmi ödeme işlemine ilişkin ayrıca talimat verilmesi gerekir.
  • Taksit İste’ye konu harcama işleminin üye işyerinden iptal edilmesi halinde Taksit İste işlemleri otomatik iptal olmamaktadır. İşlem iptalleri ve erken ödemeleri için Banka’nın Telefon Şubesi’ne ayrıca bilgi ve talimat vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde, Taksit İste taksitleri vade tarihlerinde kredi kartı ekstresine yansıtılmaya devam edecektir.
  • Taksit İste talebinizi hesap kesim tarihine kadar iptal edebilirsiniz. Bu durumda tüm faiz iade edilir. Hesap kesim tarihinden sonra yapılan iptal taleplerinizde Erken Kapama işlemi yapılacaktır.
  • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi bireysel kredi kartları için 12 ayı, kurumsal/ticari kredi kartları için ise 18 ayı geçemez.
  • Akbank T.A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma haklarını saklı tutar.
  • Alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olmasının sorumluluğu iş yerine aittir.