Taksitli Alışveriş Tarifesi

3 Taksit!

Free Taksitli Alışveriş Tarifesi'ne kayıt olun, 100 TL ve üzeri peşin alışverişinizi 3 taksitte geri ödeyin, taksitli alışverişinize +3 taksit kazanın.

Taksitli Alışveriş Tarifesine 12 ay, ayda 14,74 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi ve Akbank Şubelerinden kayıt olabilir ya da TKST boşluk kartınızın son 4 hanesini yazıp 4566'ya gönderebilirsiniz.


Detaylar

Alışveriş Tarifesine Kayıt Koşulları

 • Taksitli Alışveriş Tarifesine 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi ve tüm Akbank Şubelerinden kayıt olabilirsiniz.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesine Axess, Free ve Wings asıl kart sahipleri kayıt olabilir. Ticari kartlar, Neo kartlar ve ek kartlar Taksitli Alışveriş Tarifesine kayıt olamamaktadır.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesine asıl kart ile kayıt olduktan sonra, kampanyaya kayıt olduğunuz asıl kartınız ve asıl kartınıza bağlı ek kart, sanal kart, NFC ve NFC ek kartlarınız ile Taksitli Alışveriş Tarifesinden faydalanabilirsiniz.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesine kayıt olmanız için aylık Alışveriş Tarifesi ücreti kadar kullanılabilir limitinizin bulunması gerekmektedir.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesinden faydalanmak istediğiniz her bir kartınız için istediğiniz Taksitli Alışveriş Tarifesine ayrı ayrı kayıt olmanız gerekmektedir.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesi ile birlikte aynı anda İndirim Alışveriş Tarifesine de kayıt olabilirsiniz.
 • Mevcut Taksit Tarifeniz devam ederken ikinci bir Taksitli Alışveriş Tarifesine kayıt olmanız mümkün değildir.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesine kayıt olmanız için kartınızı taksitlendirme hizmetine kapatmamış olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Tarifesi Ücretleri

 • Her bir Taksitli Alışveriş Tarifesi'nin ücreti, bir yıl boyunca her ay 14,74 TL'dir (BSMV ve KKDF dahil).
 • Alışveriş Tarifesi ücreti bir yıl boyunca, her ay, kredi kartı hesap özetinize BSMV ve KKDF dahil olarak yansıtılacaktır.

Alışveriş Tarifelerinden Faydalanma

 • Taksitli Alışveriş Tarifesi ile yasal mevzuat gereği kısıtlandırılmış sektörler haricinde yapacağınız (Axess Üye İşyeri olsun olmasın fark etmez) tüm 100TL ve üzeri peşin alışverişlerinizden 3 Taksit, tüm 100 TL ve üzeri faizsiz taksitli alışverişlerinizden +3 Taksit fırsatından faydalanacaksınız.
 • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi bireysel kredi kartları için on iki ayı, kurumsal kredi kartları için dokuz ayı geçemez. Bu süre bireysel kredi kartları için; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, yurt dışına ilişkin havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde ve yurt içine ilişkin havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili harcamalarda, dokuz ay olarak uygulanır. Bireysel kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesi peşin ve faizsiz taksitli alışverişlerinizde geçerlidir ancak faizli taksitli alışverişlerinizde taksit fırsatından faydalanamazsınız.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesi ile bir ay boyunca toplam 1.500TL alışverişiniz için taksit/artı taksit fırsatından faydalanabilirsiniz.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesi ile üye işyerlerine özel artı taksit kampanyalarından kazanılan ekstra taksitin üzerine taksit kazanıyor olacaksınız. Örneğin 100 TL üzeri, faizsiz 5 Taksit ile yaptığınız alışverişiniz için üye işyerine özel kampanyadan +4 Taksit kazandınız. Taksitli Alışveriş Tarifesi ile bunun üzerine +3Taksit daha kazanacak ve toplamda bu alışverişinizi 12 Taksit olarak yapmış olacaksınız.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesinden faydalandığınız alışverişlerinizde en fazla 12 Taksit kazanabileceksiniz.
 • Taksitli Alışveriş Tarifesinden faydalandığınız alışverişinizi iptal veya iade etmeniz durumunda taksitli alışverişler toplam taksit sayısıyla, peşin alışverişler ise peşin olarak kartınıza yansıyacaktır.

Alışveriş Tarifesinden Çıkış

 • Kaydolduğunuz alışveriş tarifesinden herhangi bir kazanım sağlamamış olmak şartı ile 15 gün içerisinde çıkmanız durumunda Tarife Ücretinin iadesi yapılacaktır.
 • Kayıtlı olduğunuz alışveriş tarifesinden faydalanmaya başladıktan sonra, tarifenizden çıkmak istemeniz durumunda tarifenizin kalan aylarının Tarife Ücretini ödemeniz gerekmemektedir.
 • Taksit Tarifeniz 1 yılın sonunda sona erecek ve otomatik olarak yenilenmeyecektir. Tarifeden faydalanmaya devam etmek için tekrar kayıt olmanız gerekmektedir.