Limitler

Müşteri Limiti Nedir?

Müşteri limiti, birden fazla Akbank kredi kartınız olması durumunda, kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilmeniz için tanımlanan yeni limit yapısıdır.

Müşteri kullanılabilir limitiniz, müşteri limitinizden sahip olduğunuz Akbank kredi kartlarınız ile yaptığınız işlem tutarları düşülerek hesaplanır. Örneğin:

Müşteri limitiniz: 4.000 TL

Axess Visa Kart limitiniz: 4.000 TL

Axess MasterCard Kart limitiniz: 3.000 TL ise;

Axess MasterCard ile 3.000 TL harcama yaptığınızda Axess Visa ile harcama yapmak için 1.000 TL limitiniz kalacaktır.

Juzdan İndir

Müşteri limitimi ve kart limitlerimi nereden öğrenebilirim?

Müşteri limitinizi ve kartlarınıza tanımlanan limitleri Akbank İnternet ve Mobil’den, Juzdan’dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden öğrenebilirsiniz.

Kart limitleriniz, kartınızın size ulaştırıldığı zarfta ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır.

Axess kredi kartı borcumu ödediğim zaman müşteri limitim etkilenecek mi?

Kredi kartı için ödeme yaptığınızda, müşteri limitiniz ödediğiniz tutar kadar kullanıma açılacaktır.

Müşteri limitimi nasıl artırabilirim?

Müşteri limitiniz*, sahip olduğunuz kartlardan en yüksek limitli olan kartın limitine eşittir. Dolayısıyla bu kartınız için limit artışı talep ettiğinizde müşteri limitiniz de otomatik olarak artar.

* Müşteri limitine sahip olacak kart türleri tüm bireysel Akbank kredi kartlarıdır.

Axess kartımın limitini nasıl artırabilirim?

Kredi kartı limitinizi dilediğiniz zaman Akbank İnternet ve Mobil’den, Juzdan’dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden arttırabilirsiniz. Ayrıca, SMS ile limit artırım talebinde bulunmak için LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 4566’ya SMS gönderebilirsiniz. (Örnek SMS: LIMIT 1234 1300 3000) Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, size konu ile ilgili bilgi verilecek ve uygun bulunması durumunda, kredi kartı limitiniz yükseltilecektir.

Dilerseniz, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Nakit avans limitim nasıl belirleniyor ve nasıl kullanabilirim?

Nakit avans limitiniz, size tanınan toplam kredi limitinizin belirli bir yüzdesidir. Size tanımlanan nakit avans limiti ölçüsünde, Axess kartınızla, Akbank ATM’lerinden, yurtiçindeki tüm ATM’lerden ve Akbank Şubeleri’nden nakit avans çekebilir, Akbank İnternet’ten kredi kartınızdan vadesiz hesabınıza para transferi yapabilirsiniz. Belirlenen limiti nakit avans çekimlerinde kullanmazsanız bu limiti alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.

CHİP-PARA kazandığımda, kullanılabilir limitimde bir değişiklik olur mu?

Alışverişlerinizde Chip-para kazandığınızda ya da Chip-para kullandığınızda, kredi limitinizde bir değişim olmaz. Fakat kazandığınız Chip-para’lar, üye firmalarımızda limitinize ek olarak kullanılabilir. Örneğin aldığınız ürünün bir miktarını, Chip-para ile kalan tutarı ise kredi kartınızla ödediğinizde, kullanılabilir limitiniz sadece kredi kartı ile ödediğiniz tutar kadar düşer.

Axess’iniz ayrı bir yurtdışı limiti var mı?

TL limitinizi, aynı zamanda yurtdışı limiti olarak da kullanabilirsiniz.

Limit Artırım İşlemleri ile İlgili Düzenlemeler

Kredi Kartı yönetmelik değişikliği gereğince; bir takvim yılı içerisinde en fazla 3 defa son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarından düşük ödeme yapan müşterinin tüm kredi kartlarının limitleri, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamaz.

Hemen Başvur
Hemen Başvura Tıkla