Nakit Avans

Acil Nakit İhtiyacınızda Yanınızda!

Axess kartınızla Akbank ATM ve diğer banka ATM'lerinden 7/24 anında Nakit Avans çekebilirsiniz.

Ayrıca 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi, Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil veya Akbank Şube'lerini de kullanabilirsiniz.

Nakit Avans limitinizi Akbank ATM, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi, Akbank Direkt İnternet ve Akbank Şube'lerinden öğrenebilirsiniz.

Nakit Avans'ınızı Hesaplayın*

 
Tutar
Vade
 
Toplam Tutar
Faiz Tutarı:
İşlem Ücreti:
* Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar nakit faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden nakit faiz oranı işletilecektir.

Nakit Avans Ücreti:*

Yurt İçi (Akbank): %3.5 +8 TL
Yurt İçi (Diğer Bankalar): %3.5 +10 TL
Yurtdışı: %3.5 + 10 TL


Nakit Avans Faiz Oranı**: % 1,84
* Nakit Avans ücretinde BSMV (vergi) hariçtir.
**1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerlidir.


Detaylar

  • Nakit Avans faiz oranına KKDF ve BSMV dahil değildir.
  • Erken kapama yapıldığında Nakit Avans işlem ücreti iptal edilmez.
  • Nakit Avans işlemine çekim tarihinden ödeme yapılana kadar günlük mevcut nakit faizi işletilecektir. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar nakit faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden nakit faiz oranı işletilecektir.
  • Erken kapama yapılması halinde, kalan anapara üzerinden günlük mevcut Nakit Avans faizi işletilecektir.
  • Kullanılabilecek Nakit Avans tutarı kartınızın kullanılabilir Nakit Avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile sınırlandırılmıştır.
  • Nakit Avans yurtiçi ATM’lerde tek seferde en fazla 4.000 TL tutarında kullanılabilir.
  • 08.10.2013 tarihinde yayınlanan Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22. maddesi ve 6 fıkrasındaki değişiklik kapsamında bir takvim yılı içerisinde 3 defa dönem borcunun asgari tutarının altında ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri gerçekleştirilemez.
  • 08.12.2015 itibarıyla yurtdışında yapılan döviz cinsinden Nakit kullanımlar ekstre tipi seçimine bakılmaksızın Türk Lirası olarak ekstrelenecektir. Döviz ekstre ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.