Nakit Avans

Acil Nakit İhtiyacınızda Yanınızda!

Axess kartınızla Akbank ATM ve diğer banka ATM’lerinden 7/24 anında Nakit Avans çekebilirsiniz.

Şimdi SMS’le de Nakit Avans alabilirsiniz!

SMS’le Nakit Avans başvurusunda bulunmak için “NA” yazıp kartınızın son 6 hanesini ve dilediğiniz tutarı 5990’a gönderebilirsiniz.

Ayrıca 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi, Juzdan, Akbank İnternet, Akbank Mobil veya Akbank Şube’lerini de kullanabilirsiniz.

Nakit Avans limitinizi Akbank ATM, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi, Juzdan, Akbank İnternet, Akbank Mobil ve Akbank Şube’lerinden öğrenebilirsiniz.

Juzdan İndir

Nakit Avans Ücreti:*

Yurt İçi (Akbank Kanalları ve Diğer Banka Şubeleri) : %1,00
Yurt içi (Diğer Banka ATM’leri) %3,87 + 0,55 TL
Yurtdışı: %1,12 + 3,65 TL
Nakit Avans Faiz Oranı %5,00
* Nakit Avans ücretinde BSMV (vergi) hariçtir.

Nakit Avans’ınızı Hesaplayın*

 
Tutar
Vade
 
Toplam Tutar
Faiz Tutarı:
İşlem Ücreti:
* Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar nakit faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden nakit faiz oranı işletilecektir.

Detaylar

 • Nakit Avans faiz oranına KKDF ve BSMV dahil değildir.
 • Erken kapama yapıldığında Nakit Avans işlem ücreti iptal edilmez.
 • Taksitli Avans, Nakit Avans, Taksitli Borç Transferi, Kredi Kartından Anlık/Talimatlı EFT/Havale ve BKM Express ile para gönder ürünlerinin toplamında, nakit limitler çerçevesinde ve maksimum 25.000 TL kullanım yapılabilmektedir. Bu ürünler için devam eden borç tutarı 25.000TL’yi aşamamaktadır.
 • Nakit Avans işlemine çekim tarihinden ödeme yapılana kadar günlük mevcut nakit faizi işletilecektir. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar nakit faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden nakit faiz oranı işletilecektir.
 • Nakit Avans işlem ücreti, Akbank kanallarında ve diğer banka şubelerinde BSMV hariç işlem tutarının %1’i olarak uygulanır. Yurt içi diğer banka ATM’lerinde ve yurt dışında kullanılan Nakit Avans işlemlerinde ise, belirtilen Nakit Avans ücretine ek olarak diğer kurumlara ödenen masraflar da işlem ücretine dahil edilecektir.
 • Erken kapama yapılması halinde, kalan anapara üzerinden günlük mevcut Nakit Avans faizi işletilecektir.
 • Kullanılabilecek Nakit Avans tutarı kartınızın kullanılabilir Nakit Avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile sınırlandırılmıştır.
 • Nakit Avans yurtiçi ATM’lerde tek seferde en fazla 4.000 TL tutarında kullanılabilir.
 • 08.10.2013 tarihinde yayınlanan Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22. maddesi ve 6 fıkrasındaki değişiklik kapsamında bir takvim yılı içerisinde 3 defa dönem borcunun asgari tutarının altında ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri gerçekleştirilemez.
 • 08.12.2015 itibarıyla yurtdışında yapılan döviz cinsinden Nakit kullanımlar ekstre tipi seçimine bakılmaksızın Türk Lirası olarak ekstrelenecektir. Döviz ekstre ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
 • SMS’le Nakit Avans başvurunuzu yaptıktan sonra telefonunuza faiz oranı, işlem ücreti ve hesap bilgisini gösteren bir onay mesajı gelecektir. 24 saat içerisinde NAONAY yazıp 5990’a gönderdikten sonra başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.
 • Nakit Avans başvuru SMS’iniz 24 saat boyunca geçerlidir. İlk başvurunuzu 24 saat içerisinde onaylamamanız durumunda yeniden SMS ile başvuruda bulunabilirsiniz.
 • SMS’le Nakit Avans başvurunuzun değerlendirmesi yapıldıktan sonra talep edilen tutar hesabınıza aktarılır ve tarafınıza SMS’le bilgi verilir.
 • Nakit Avans işlemini gecikme veya blokede olmayan, kartı açık ve kullanılabilir nakit avans limiti uygun kart sahipleri yapabilir.
 • SMS ile Nakit Avans başvurusunun değerlendirmeye alınabilmesi için kart sahiplerinin cep telefonunun sistemde kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Ek Kartlar ve Ticari Kartlar SMS ile Nakit Avans işlemi yapamamaktadır. Ek kartınızla Nakit Avans’ınızı ATM veya Şubelerden kullanabilirsiniz.
 • Katılım için gönderilen SMS’ler; operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.
Hemen Başvur
Hemen Başvura Tıkla